Zingali Acoustic

Book-of-luxury-gf-mod-zingali_Collage

Początki Zingali Acoustic sięgają 1986 roku i niewielkiego warsztatu, w którym Giuseppe Zingali – meloman, mistrz dźwięku i pasjonat elektroakustyki – snuł marzenia o podbiciu rynku zdominowanego przez amerykańskich potentatów. Tej konkwisty pragnął dokonać nie poprzez taśmową produkcję, tylko dzięki jakości i wyrafinowaniu. Pierwszym krokiem na tej drodze było wypuszczenie dziś już legendarnej serii 8800. Zingali Acoustic szybko zyskało sobie międzynarodową renomę.
Przełomowe dla historii firmy okazało się opracowanie w 1996 roku technologii Omniray.
Omniray to rewolucyjna koncepcja głośnika tubowego stworzona przez Giuseppe Zingali zapewniają niemal idealne odwzorowanie całego pasma akustycznego. Dodajmy do tego wysoką sprawność głośników, potężną dynamikę i neutralność barw, a otrzymamy produkt o niespotykanych walorach dźwiękowych. Tuby Omniray nie dekonstruują linii kolumn, a sprzężone z nimi średniowysokotonowe przetworniki gwarantują spójność przekazu i przejrzystość dźwięku bez śladu nosowości, ani sztucznych podbarwień. Zniekształcenia nie występują nawet przy najwyższych poziomach głośności.
Kolumny Zingali zdobyły sobie szczególne uznanie w Japonii, o czym świadczą nagrody: COTY Award „Audio Component of the Year” w 96 i 97 roku oraz wyróżnienie japońskiego magazynu „Stereo Sound” dla kolumn Zingali Twenty 1.12. Ta konkretna seria została wypuszczona na 20-lecie firmy, a obecnie doczekała się usprawnionej wersji Twenty 1.12 EVO. Wielbicielami marki są Francis Ford Coppola i Sting. Firma stale współpracuje z Ferrari: nagłaśnia pokazy nowych modeli, produkuje też serie głośników ze słynnym czerwonym lakierem. Klient może również zamówić sobie kolumny w takim lub 200 innych kolorach lakierów. W 2002 roku firma przeniosła produkcję do ogromnej, bo liczącej 12 tysięcy m2 fabryki pod Rzymem. W ostatnim ćwierćwieczu Giuseppe Zingali zaprojektował i wypuścił na rynek ponad 80 modeli głośników przeznaczonych dla odbiorców wszelkiego typu, trzymając się jednej podstawowej zasady: profesjonalnej jakości dźwięku w połączeniu z wysmakowanym designem. Tak powstały m.in. serie Butterfly, Overture, Colosseum i HomePro 9000, a także śliczne, przenośne mikrokolumienki Client Nano. Obecnie produkowane są kolumny w minimalistycznej wzorniczo serii Zero, neoklasycznej HomeMonitor i Twenty oraz ekskluzywnej serii Client, której nabywca otrzymuje produkt z wygrawerowanym własnym nazwiskiem.
W Polsce dystrybutorem marki Zingali jest firma GFmod, znana w branży z perfekcjonizmu, bezkompromisowości i upodobania do wyzwań. Jako pierwsza firma z tej dziedziny została wyróżniona przez magazyn Gentleman nagrodą Ekskluzywna Marka Gentlemana 2014. GFmod dobiera i dopasowuje elementy systemu w całość, modyfikuje te już przez klienta posiadane, a także doradza w kwestii problemów akustycznych. Przede wszystkim jednak kładzie nacisk na sprzęt, oferując wyłącznie taki, który jest sam w sobie dziełem sztuki i owocem miłości do muzyki.
I takie są właśnie głośniki Zingali Acoustic.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone

Kontakt

Gfmod
Filipińska 9
52-132 Wrocław
TEL. ±48 510449990
www.zingali.pl