Opera Camper, czyli przyczepa z designerską duszą

Fot. archiwum goodshomedesign.com Fot. archiwum goodshomedesign.com
Słyszymy: Sydney, i jakie będzie nasze pierwsze skojarzenie? Z dużą dozą prawdopodobieństwa charakterystyczna sylwetka Opery.

To jeden z tych architektonicznych archetypów, które głęboko zapadają w pamięć i stają się częścią masowej kultury. Taka właśnie idea przyświecała ekipie projektującej ekskluzywną przyczepę kempingową inspirowaną bryłą australijskiej budowli.

Powstała w efekcie współpracy niemiecko-holenderskiej kompaktowa przyczepa może być swobodnie podczepiona do zwykłego sedana. Na pierwszy rzut oka wygląda skromnie, ale wystarczy chwila, by przeobraziła się w luksusowy turystyczny namiot-pałac wyposażony w całkowicie funkcjonalną kuchnię, łazienkę i prysznic. Niezależnie od uwodzącego oko operowego kształtu, przyczepa jest przede wszystkim prawdziwym popisem operatywności w zarządzaniu przestrzenią. Kompaktowy rozmiar sprawia, że w odróżnieniu od masywnych przyczep nie wymaga dużego SUV-a ani ciężarówki, zwykły sedan sprawdza się z powodzeniem. Jest również stosunkowo lekka i rozkłada się prosto. Twórcy przyrównują zasadę do stawiania żagli. Wnętrze zostało wykonane w wysokim standardzie, z najbardziej wytrzymałych materiałów. Znajdują się w nim dwa łóżka, które można połączyć w jedno podwójne, ceramiczna toaleta, zamrażarka, zintegrowane oświetlenie LED, kuchenka, grzejnik i bojler, który dostarcza gorącej wody i do kuchni, i do zewnętrznego prysznica. Kuchnia jest modułowa, w razie potrzeby może zostać wyniesiona na zewnątrz, jeśli mamy akurat ochotę gotować pod gołym niebem. Łóżka można złożyć  i wykorzystać jako fotele. Dach z jasnego plastiku przepuszcza dużo naturalnego dziennego światła. Opcji jest zatem sporo i wszystkie niewątpliwie przydatne dla turysty, nie da się jednak ukryć, że przyjemność sprawia już samo patrzenie na operową sylwetkę rozłożonego namiotu! Ceny zaczynają się od około 37 tysięcy dolarów.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone