Nadmorski luksus

Fot. źródło: materiały prasowe Fot. źródło: materiały prasowe
Na Zachodzie posiadanie prestiżowego apartamentu czy domu nad morzem to nie tylko przejaw luksusu, ale element stylu życia, cieszący się rosnącym zainteresowaniem również w Polsce.

Niebo i woda, a między nimi dom – oaza relaksu, miejsce spotkań towarzyskich, enklawa dla twórczej pracy. Zaledwie kilka godzin – tylko tyle potrzeba, żeby wyciszyć się i odetchnąć na jednej z europejskich plaż. Coraz bardziej rozwinięte połączenia lotnicze i sieci dróg zmieniają charakter nadmorskich lokalizacji. To już nie tylko wakacyjne przystanie, ale miejsca na krótkie i częste ucieczki od codzienności pozwalające w pełni cieszyć się życiem rodzinnym, spotkaniami z przyjaciółmi, gwarantujące ukojenie i spokój potrzebny do pracy.
O własnym azylu nad morzem marzy dziś coraz więcej osób, którym zależy na odpowiednim poziomie życia. Jak wynika z raportu Sotheby’s International Realty, niemal połowa wyszukiwań na rynku posiadłości luksusowych dotyczy lokalizacji na wybrzeżu.

Nadmorska nieruchomość to nie tylko rozwiązanie dla miłośników kąpieli słonecznych i sportów wodnych. Unikalna kompozycja zapachów, dźwięków, światła i powietrza zadowoli każdego, kto poszukuje bliskości natury przy jednoczesnym zachowaniu komfortu życia. Pod tym względem sezon trwa tu cały rok. I to nie tylko w Grecji, Chorwacji, Francji czy Hiszpanii. Białe plaże, malownicze wydmy i charakterystyczny zapach morskiej bryzy przyciąga nabywców również nad Bałtyk, gdzie powoli rozwija się baza luksusowych nieruchomości.
Podobnie jak na Zachodzie pełnią funkcję nie tylko wakacyjnych domów, ale również inwestycji, które nie znikną z dnia na dzień. A pod nieobecność właścicieli stanowią źródło potencjalnych zysków z wynajmu. Między innymi z tych względów posiadłość czy apartament w jednym z nadmorskich kurortów wybierają ludzie sukcesu, którzy oprócz potrzeby zapewnienia sobie i bliskim wysokiej jakości wypoczynku, chcą zabezpieczyć również finanse rodziny.

Poland Sotheby’s International Realty
ul. Nowy Świat 6/12
00-497 Warszawa
tel. 22 218 18 19
www.poland-sothebysrealty.pl

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone