Luksusowa rezydencja w Malibu

MariSol Malibu otwarcie
Gdzie można lepiej docenić perfekcję boskiej kreacji, jaką jest plaża, jak nie w Malibu? Dobrze wiedzieli o tym Beach Boys, komponując swoje „Surfin’ USA”…

Malibu ma wszystko i jeszcze więcej: ocean, plaża, surfing, możliwości dla pasjonatów niemal każdej dziedziny sportu. No i jest też ultraluksusowy kompleks mieszkalny MariSol Malibu, wart 100 milionów dolarów i rozciągający się na powierzchni 80 akrów. Nie dalej jak w lutym na sprzedaż została wystawiona jedna z rezydencji kompleksu, warta 15,9 miliona dolarów.

Dom mieści się oczywiście na plaży i został zbudowany w stylu hiszpańskim. Ma powierzchnię 7300 m2 i kusi atrakcjami: prywatną salą kinową, kuchnią, na widok której oczy każdego pasjonata gotowania rozszerzyłyby się ze zdumienia, jadalnią i salonem z szerokimi możliwościami indywidualnej aranżacji. Do kompletu basen, prywatna plaża i widok na ocean i góry – wszystko w cenie. Rezydencja, zwana Spanish Estate, to jedno z ostatnich dzieł architekta Barry’ego Berkusa, który zmarł w 2012 roku. Pozostawił po sobie 600 tysięcy zaprojektowanych domów.

Nie tylko sama rezydencja zachęca do kupna, ale i kompleks MariSol jako taki. Mówi się o nim, że to znakomity przykład owocnej współpracy między człowiekiem a Matką Naturą. Na terenie kompleksu znajduje się ogród botaniczny i ogród motyli, rośnie tu w sumie ponad 2000 drzew. Każdy dom jest zorientowany na ocean. Nawet za oświetlenie służy tylko rozgwieżdżone niebo, nie ma świateł ulicznych ani słupów telegraficznych (w sensie – nie ma ich na widoku, wszelkie instalacje mają swoje miejsce pod ziemią).

Planowo kompleks mieszkalny MariSol Malibu ma obejmować 17 rezydencji o zróżnicowanej wielkości. Ponieważ jednak jeszcze nie powstały, wciąż jest trochę czasu, żeby odłożyć pieniądze…

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone