Luksusowa nieruchomość i co dalej?

Fot. źródło Cornerstone Architects Fot. źródło Cornerstone Architects
Kiedy już zostaniemy właścicielem prestiżowej nieruchomości, stajemy przed dylematem, jak zaprojektować i urządzić wnętrze. Czego oczekują Polacy od architektów, którym zlecają to zadanie?

Okazuje się, że Polacy mają bardzo sprecyzowane oczekiwania. Od specjalisty, którego angażują, wymagają samodzielności: chcą, by jego wizja była spójna i konsekwentna, bez nieprzemyślanego eklektyzmu. Ceniona jest również umiejętność połączenia wykorzystania naturalnych materiałów z zaawansowanymi systemami technologicznymi spod znaku inteligentnego domu. W prawdziwie luksusowym mieszkaniu można znaleźć wszelkie wygody zwiększające komfort użytkowania, jak na przykład centrum multimedialnej rozrywki. Klienci chętnie decydują się też na domowe spa albo salę fitness. Pragną, by ich miejsce na Ziemi było wielozadaniowe i spełniało wszystkie potrzeby.

Jak sygnalizują profesjonaliści z branży, Polacy nie mają skłonności do przesady i jaskrawości. Wręcz przeciwnie, przemawia do nich raczej idea prostoty i umiaru, z tym że „szyta na miarę” i dopasowana do ich oczekiwań. Wnętrze powinno być oryginalne, niepowtarzalne i wyrażać osobowość tego, kto w nim mieszka. Eksperymenty, żonglowanie wzorcami, otwarty umysł i odwaga – to wszystko zalety, które polscy klienci bardzo doceniają. Istotą luksusu coraz częściej staje się nie epatowanie nim, a raczej szukanie wygody, stylu i gustu. Dlatego też powodzeniem cieszą się ponadczasowe elementy wyposażenia, które przetrwają wiele lat pomimo stale zmieniających się trendów. Bardzo na czasie jest obecnie przerabianie starych mebli – czasem wystarczy po prostu zmienić tapicerkę, by zyskać coś niepowtarzalnego, co będzie długo służyć, a nie tylko stanowić zewnętrzną manifestację luksusu, którą pragniemy się pochwalić.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone