Lawedua, luksusowy raj na Ziemi

Fot. źródło Concierge Auctions Fot. źródło Concierge Auctions
Lawedua, niezwykle ekskluzywna posiadłość na wyspie Wakaya na Fidżi, została właśnie wystawiona na sprzedaż.

Trafi w ręce najlepszego oferenta. Rezydencja ma bogatą historię – w 1994 roku tam właśnie część swojego miodowego miesiąca spędzili Bill i Melinda Gatesowie. Uroki małżeńskiego życia eksplorowali tam również Michelle Pfeiffer, Jim Carrey i Celine Dion. Posiadłość została wystawiona na aukcji 7 lutego przez reprezentujący właścicielkę Mindy Stearns dom aukcyjny Concierge Auctions w Nowym Jorku.

Rezydencja jest jedną z pięciu mieszczących się na wyspie. Umiejscowiona w odległości niecałych 50 metrów od prywatnej plaży, zapewnia zapierający dech w piersiach widok na morze Koro. Tuż pod bokiem znajduje się luksusowe Wakaya Club and Spa, gdzie można korzystać z uroków pięciogwiazdkowej kuchni, jak również grać w tenisa i golfa. Lawedua będzie licytowana jako dwie parcele: pierwsza rezydencja z domkiem gościnnym została wyceniona na prawie 13 milionów dolarów, druga, również z domkiem gościnnym, w granicach 7 milionów dolarów. Przypadną one najlepszemu oferentowi – albo oddzielnie, albo razem. Całość posiadłości została zaprojektowana przez nieżyjącego już architekta ze Sri Lanki, Geoffreya Bawę, znanego jako twórca koncepcji tzw. „tropikalnego modernizmu”. Wnętrza są zaś dziełem Lindy Garland.

„To jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Własna rajska wyspa, pogodne santuarium” – zachęca właścicielka, Mindy Stearns. „Słowa i zdjęcia nie są w stanie oddać tego, co się czuje, przebywając na Wakaya. Ta posiadłość była częścią naszej rodziny przez lata. Tutaj zakochiwaliśmy się, spędzaliśmy pierwsze miesiące po ślubie, tutaj chrzciliśmy nasze dzieci. To kawałek raju na Ziemi” – dodaje.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone