Wyjątkowe spotkanie na drodze do mistrzostwa

book of luxury_Premiera Droga do mistrzostwa5
We wtorek 5 kwietnia w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Droga do mistrzostwa”, pomysłodawcą i mecenasem projektu jest marka BMW.

Film wyreżyserował Bartosz Konopka zaś konsultantem artystycznym filmu została jedna z czołowych postaci światowej kinematografii i jedna z bohaterek produkcji – Agnieszka Holland. W premierze udział wzięli występujący w filmie artyści: Kora, Agnieszka Holland, Rafał Olbiński, Tomasz Stańko i Janusz Gajos.
„Droga do mistrzostwa” to projekt zrealizowany w ramach strategii BMW Drives Culture, do którego BMW zaprosiło artystów, których ceni i podziwia. Filmowi mistrzowie reprezentują różne dziedziny twórczości: film, muzykę oraz sztuki wizualne. „Droga do mistrzostwa” opowiada o tym, kim są, co determinowało ich życiowe wybory, a także ukształtowało ich jako artystów.
„W filmie przedstawiamy mistrzów, którzy z perspektywy spoglądają na swoje życie. Każdy z nich opowiada tylko o jednym odcinku swojej drogi. Te fragmenty się do siebie dodają i tworzą jeden życiorys mistrza.” – powiedział Bartosz Konopka.
„Bohaterów filmu łączy chęć ciągłego rozwoju, szukanie nowych środków wyrazu, innowacji. To cechy, które charakteryzują też naszą firmę. W tym roku BMW Group obchodzi swój setny jubileusz; na przestrzeni tych stu lat wiele razy przechodziła gruntowne przemiany i przezwyciężała trudności, zawsze kierując się pasją i wiarą w obraną drogę. Nadal patrzymy w przyszłość, ponieważ droga do doskonałości nigdy się nie kończy.” – dodała Małgorzata Cecherz-Kowalska, Marketing Director w BMW Group Polska.
Premierową galę poprowadziła Grażyna Torbicka, a gości powitał prezes BMW Group Poska, Paul de Courtois. Po zakończeniu premierowej projekcji uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać rozmowy z reżyserem i bohaterami filmu. Zaprezentowano także limitowany album ze zdjęciami autorstwa Jacka Poremby i wybranymi wypowiedziami bohaterów filmu.
Na pokazie premierowym pojawili się liczni przedstawiciele świata kultury, sztuki i biznesu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili między innymi  Henryka Bochniarz, Monika Olejnik, Tomasz Raczek, Magdalena Zawadzka i Mariusz Szczygieł.
Film Droga do mistrzostwa będzie można obejrzeć m.in. 24 kwietnia na pokazach specjalnych w sieci kin Cinema City, oraz na festiwalu Doc Against Gravity.

Marka BMW od ponad 40 lat wspiera działania z zakresu kultury, współpracując
z największymi światowymi artystami m.in.: Andy Warholem, Royem Lichtensteinem, Jenny Holzer, czy Jeffem Koonsem. Polski oddział BMW od kilku lat jest partnerem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, na którego scenie corocznie odbywa się BMW Jazz Club. BMW wspiera także festiwal Beethovenowski, jest partnerem festiwalu filmowego Camerimage, a także współrealizatorem programu stypendialnego dla artystów młodego pokolenia.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Email to someone