Rolls-Royce Celestial Phantom: diamentowe niebo

Zaczęło się we Frankfurcie, gdzie zadebiutowała specjalna edycja Rolls-Royce Celestial Phantom, zapowiadana jako najbardziej ekskluzywna z dotychczasowych.

Wtedy też w ręce kupca trafił pierwszy egzemplarz, prosto z linii produkcyjnej. Celestial Phantom w ogólnie znanej wersji jest przesycony po równi duchem artyzmu i luksusu: w pierwszym skojarzeniu ma przywodzić na myśl pogodne nocne niebo. Dlatego w lakierze zatopiono mikroskopijne cząstki szkła. To wrażenie utrzymuje się po wejściu do kabiny. Wnętrze powstało specjalnie na potrzeby tego konkretnego modelu: od razu w oczy rzuca się podsufitka „starlight”, gdzie gwiaździste niebo imitują tysiące ręcznie wplecionych w tkaninę włókien. Konstelacje są pokazane dokładnie tak, jak było to widoczne na niebie podczas premiery pierwszego Phantoma 1 stycznia 2003 roku. Nawet tapicerkę wykonano ze skóry „dusk”, czyli zmierzch. Rolls-Royce Celestial Phantom został też wyposażony w kieliszki i szklanki z ozdobnym motywem oraz bogato zaopatrzony zestaw piknikowy z talerzami udekorowanymi rysunkami konstelacji gwiezdnych.

Fot. źródło Rolls-Royce Motor Cars

Fot. źródło Rolls-Royce Motor Cars

Brzmi bogato i imponująco? A to jeszcze nie koniec! W listopadzie 2013 roku Rolls-Royce Celestial Phantom zawędrował na salon samochodowy do Dubaju i ukazał się zachwyconej publiczności w wersji deluxe. Co tam cząstki szkła – ta wersja została wysadzona prawdziwymi diamentami! W sumie można się doliczyć 446 kamieni, między innymi na listwach drzwi i na konsoli centralnej.

Fot. źródło Rolls-Royce Motor Cars

Fot. źródło Rolls-Royce Motor Cars

Fot. źródło Rolls-Royce Motor Cars

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Email to someone