Polska premiera HUAWEI Mate 9 PORSCHE DESIGN

Fot. źródło: materiały prasowe Fot. źródło: materiały prasowe
A Step Ahead

Szybkość, niezawodność i spektakularny design – te trzy cechy powinny bez wątpienia towarzyszyć smartfonom zaprojektowanym dla świata biznesu. Takimi modelami są HUAWEI Mate 9 Pro oraz HUAWEI Mate 9 PORSCHE DESIGN, które dziś miały swoją oficjalną polską premierę. Konferencja odbyła się w salonie Porsche Centrum Warszawa, a luksusowe samochody marki Porsche były wspaniałym dopełnieniem dla dwóch nowych smartfonów. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele T-Mobile Polska – pierwszego operatora wprowadzającego na rynek Mate 9 Porsche Design.

– Nadchodzi nowa era w dziedzinie smartfonów. Huawei Mate 9 Pro jest bezkompromisowy w kontekście designu i wydajności. Natomiast Huawei Mate 9 Porsche Design to wysublimowana propozycja dla osób, które wybierając smartfon, chcą poczuć się wyjątkowo – powiedział Łukasz Dobrowolski, Dyrektor sprzedaży ds. rynku operatorskiego Huawei Polska – Oba urządzenia są niezawodnym centrum dowodzenia, a ich design zapiera dech w piersiach.

Piękny design

Huawei Mate 9 Pro został wyposażony w 5.5 calowy, zakrzywiony ekran AMOLED o rozdzielczości 4 K. Wyświetlacz smartfonu będzie czytelny nawet w słoneczny dzień. Zaletą technologii AMOLED jest również idealne odwzorowanie czerni. Smartfon został w całości wykonany ze szczotkowanego aluminium, a czytnik linii papilarnych umiejscowiono z przodu urządzenia. Huawei Mate 9 Porsche Design to ekskluzywna wersja,  łącząca w sobie innowacyjność technologii Huawei i kunsztu wzornictwa Porsche. Prawdziwy unikat zamknięty w eleganckiej, grafitowej obudowie jest przeznaczony dla osób, które lubią otaczać się wyjątkowymi przedmiotami.

Zaprezentowanym podczas konferencji smartfonom dokładnie przyglądał się Mateusz Przystał, projektant ze studia Kaniewski Design, który na swoim koncie ma projekty wielu luksusowych produktów: Podstawowym założeniem dobrego wzornictwa przemysłowego jest nadanie formy funkcjonalności, nie odwrotnie – przyznaje – a dobry design to środek do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Rewolucyjna prędkość

Procesory Kirin to autorskie jednostki Huawei. Powstały w odpowiedzi na potrzeby użytkowników biznesowych, którzy potrzebują niezawodnego centrum dowodzenia. Na pokładzie Huawei Mate 9 Pro
i Mate 9 Porsche Design znajduje się ośmiordzeniowy Kirin 960, wyposażony w samouczący się system. Nowatorski ośmiordzeniowy procesor graficzny Mali-G71 pozwala zwiększyć wydajność o 180%. Dzięki takiemu wnętrzu,  smartfony nie zwolnią tempa nawet po kilkunastu miesiącach pracy.

Zwiększona moc

Huawei Mate 9 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4000mAh. Dzięki inteligentnej metodzie zarządzania energią, smartfon może wytrzymać do dwóch dni zwykłego użytkowania. Autorska technologia Huawei SuperCharge, pozwala na użytkowanie smartfona przez cały dzień, ładując go jedynie przez 20 minut. Bateria jest zabezpieczona ośmiowarstwową ochroną termiczną, która zapobiega przegrzaniu telefonu i przeładowaniu ogniw.

Zachwycająca fotografia

W smartfonach Huawei najwyższej klasy nie mogło zabraknąć najlepszego aparatu, stworzonego we współpracy z Leica.  W obu modelach funkcjonują dwie soczewki: monochromatyczna 20 Mpx i RGB 12 Mpx. Łączony obraz z obu sensorów to prawdziwe dzieło sztuki pełne wyraźnych detali i nasyconych barw. Z pomocą podczas wykonywania zdjęć przychodzi system optycznej stabilizacji obrazu. Natomiast Hybrid AutoFocus określa punkt ostrości w oparciu o fokus laserowy, laserowe wykrywanie fazy oraz głębię i ostrość. Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design mają także możliwość nagrywania video w jakości
4 K.

EMUI 5.0 – nowy standard użytkowania

Płynność Huawei Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design to nie tylko superszybki procesor, ale również autorska nakładka EMUI 5.0. Jej wygląd i funkcjonalność Androida zostały dopracowane do perfekcji – 50 proc. opcji może być uruchomionych  w ciągu zaledwie dwóch kliknięć, zaś 90 proc. – 3 kliknięć.

Dostępność

Huawei Mate 9 Porsche Design dla klientów biznesowych T-Mobile będzie dostępny w przedsprzedaży już od 24 stycznia, a od 1. do końca lutego 2016 r. w regularnej ofercie. W tym czasie T-Mobile będzie jedynym Operatorem oferującym to niezwykłe urządzenie.

Można je także będzie nabyć w sklepach internetowych: allegro.pl i Media Expert w cenie 5699 PLN.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone