Nowe Porsche 911 Targa sięga do korzeni

Fot. źródło Porsche Fot. źródło Porsche
Najnowsze Porsche 911 w wersji Targa to powrót do korzeni – oryginalna Targa powstała w 1967 roku. Najmłodsza prawnuczka Targi odświeża zaś klasyczne rozwiązania sprzed lat.

Najnowsze Porsche 911 Targa zadebiutowało podczas tegorocznego salonu samochodowego w Detroit, chociaż zdjęcia przedostały się do sieci już wcześniej. W miejscu słupków B znajduje się szeroka belka, zachodząca na boki pojazdu. Ruchoma część dachu nad przednimi fotelami otwiera się i zamyka za pośrednictwem jednego przycisku. To zdecydowanie zmiana i powrót do idei kabrioletu –ostatnim generacjom było jednak bliżej do coupe, od którego różniły się szklanym dachem i inaczej wyprofilowanym słupkiem C. Do stworzenia dachu użyto dwóch płaskich elementów wykonanych  z magnezu,  zapewniających optymalne napięcie materiału. Podgrzewana tylna szyba zrobiona jest z lekkiego, laminowanego szkła bezodpryskowego, w zestawieniu z izolującą hałas podsufitką.

 

Tegoroczna Targa pojawi się w dwóch wersjach, obu z napędem na wszystkie koła: Targa 4 i Targa 4S. Pierwsza z nich dysponuje silnikiem typu boxer o pojemności 3,4 l i mocy 350 KM, do setki ma dochodzić w ciągu 5,2 sekundy i rozkręcać prędkość maksymalną 282 km/h. Maksymalny moment obrotowy wynosi 390 Nm i jest osiągany przy 5600 r/min. Druga jest mocniejsza: 3,8 l pojemności i 400 KM. Osiąga prędkość 296 km/h, a pierwszą setkę w 4,4 sekundy. Obie wersje są wyposażone w skrzynię zmiany biegów Porsche Doppelkupplung (PDK) i pakiet Sport Chrono.

 

 

Na rynek najnowsza Targa trafi w maju. Targa 4 ma kosztować 129 474 euro (około 546 tysięcy zł), a Targa 4S 146 808 euro (ponad 617 tysięcy zł).

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone