Do wód po zdrowie ciała i ducha

Fot. źródło materiały prasowe Fot. źródło materiały prasowe
Powstało nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym sztuka przeplata się z terapią, a terapia jest sztuką.

Bristol Art & SPA Sanatorium to czterogwiazdkowy obiekt w sanatoryjnej ofercie Buska-Zdroju, gdzie harmonijnie łączy się tradycyjne leczenie na bazie słynnych buskich wód z najwyższej klasy sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym. To profesjonalne sanatorium, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom gwarantuje skuteczną terapię, oferując swoim gościom komfort pobytu właściwy najbardziej luksusowym ośrodkom SPA na świecie. Misją obiektu jest osiągnięcie pozycji najbardziej profesjonalnego, komfortowego i innowacyjnego sanatorium w Polsce, w którym leczenie jest prawdziwą sztuką. Tradycyjne leczenie na bazie buskich wód w połączeniu z najwyższej klasy sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym leży u podstaw holistycznego podejścia do procesu powrotu do zdrowia – od profilaktyki, przez trafną diagnozę, po skuteczną rehabilitację i relaksację.

Hotel dysponuje również unikalną w Polsce bieżnią antygrawitacyjną, z technologią wynalezioną przez NASA – dzięki niej ciało zostaje odciążone nawet o 80 procent swojej masy, a pacjenci czują, jakby unosili się w powietrzu. Bieżnia jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów po uszkodzeniach w obrębie wszystkich stawów kończyn dolnych; stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Ostatnio gościem był nasz mistrz Kamil Stoch, gdzie rehabilitował się i wzmacniał się przed Turniejem Czterech Skoczni – „Ostatni tydzień spędziłem na intensywnym „obozie” rehabilitacyjno- treningowym w Bristol Art & Spa Sanatorium w Busku Zdroju. Pewne kosmiczne urządzenia, które pomagały mojej kostce po zabiegu, widziałem pierwszy raz w życiu. Jestem bardzo zadowolony z pobytu i jego efektów. Dziękuję przemiłej obsłudze za fachową opiekę. Tego było mi trzeba! Cieszę się, że ośrodki na takim poziomie działają w Polsce!” podsumowuje Kamil Soch.

Bristol Art & SPA Sanatorium to jedyny obiekt sanatoryjno-hotelowy w Polsce, gdzie powietrze jest krystalicznie czyste, dzięki zainstalowanym urządzeniom, które elektrostatycznie oczyszczają, nawilżają i jonizują przestrzeń hotelową. To jeden z nielicznych obiektów w Polsce, gdzie basen oczyszczany jest nanosrebrem o najwyższych właściwościach bakteriobójczych i silnym zapobieganiu infekcjom.

W Bristol Art & SPA Sanatorium oprócz najnowocześniejszego sprzętu medycznego, naturalnych właściwości leczniczych siarki i borowiny uzdrawiającą moc ma również sztuka. Właściciele wierzą w uzdrawiającą moc sztuki i w to, że człowiek, który obcuje z jej przejawami sam czuje się lepiej i szybciej wraca do zdrowia, dlatego specjalnie dla swoich gości zgromadzili blisko 200 dzieł sztuki polskich artystów, m.in. Sylwestra Ambroziaka, Marii Anto, Stanisława Baja, Kuby Bąkowskiego, Edwarda Dwurnika, Antoniego Fałata, Zbigniewa Frączkiewicza, Maurycego Gomulickiego i wielu innych.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Email to someone