Nowy hotel Waldorf Astoria w Pekinie

Fot. źródło Waldorf Astoria Fot. źródło Waldorf Astoria
Grupa Hilton Worldwide i Waldorf Astoria ma już jeden hotel w Chinach, obecnie otwiera następny, tym razem w Pekinie.

Waldorf Astoria w Pekinie to jeden z najbardziej oczekiwanych projektów, których premiery spodziewano się w 2014 roku. Szybko zyskał opinię raju dla podróżników. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz hotel stanowi wysmakowane połączenie tego, co wiekowe i tradycyjne z tym, co nowoczesne. W hotelu mieści się 176 pokoi gościnnych w wysokim standardzie, w tym 38 apartamentów, jednak najbardziej luksusowy opcja to Waldorf Hutong Villa: 566 m2 całkowitej, ekskluzywnej prywatności. Rezydencja składa się z dwóch sypialni, salonu z oddzielną jadalnią z miejscem na 12 osób i kuchni. Wisienką na torcie jest prywatny basen, taras widokowy i kącik rekreacyjny z najwyższej klasy systemem audiowizualnym i bogatą biblioteką muzyczną.

W okolicach śniadania najlepiej skorzystać z oferty Brasserie 1893, gdzie jest serwowany zarówno szwedzki bufet, jak i dania a la carte. Kuchnia jest otwarta, a szczególną atrakcją jest stolik szefa (ten z numerem osiem). Na popołudniowego drinka można skoczyć do Peacock Lounge, zaś najlepsze specjały kuchni kantońskiej serwuje restauracja Zijin Mansion, gdzie można spożyć posiłek bądź na głównej sali restauracyjnej, bądź w jednej z pięciu prywatnych jadalni.

W hotelu mieści się też w pełni wyposażone centrum fitness, podgrzewany basen i jacuzzi oraz oczywiście salon spa, szczycący się zabiegami, po których nasz umysł dozna nirwany, a ciało przeniesie się żywcem do nieba. Hotel oferuje usługę concierge, aby goście z pewnością nie przegapili żadnego z gorących wydarzeń w mieście, dostęp do 24-godzinnego centrum biznesowego i liczącej 300 m2 sali balowej oraz licznych sal konferencyjnych.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone