10 najbardziej luksusowych hoteli świata

Emirates Palace, Abu Dhabi Emirates Palace, Abu Dhabi
Prezentujemy listę dziesięciu najbardziej imponujących, ekskluzywnych i prestiżowych hoteli z całego świata. Niektóre z nich zdążyły już przejść do legendy.

1. Emirates Palace, Abu Dhabi

Wzniesienie najbardziej luksusowego hotelu świata kosztowało ok. 3 miliardów dolarów. W hotelu mieszczą się 394 apartamenty i 40 sal konferencyjnych. Goście mają dostęp do plaży z białym piaskiem, basenów, spa, przechadzają się po wnętrzach zdobnych w marmur (importowany z 13 różnych krajów) i ponad 1000 kryształowych kandelabrów. Idealne miejsce dla przedstawicieli rodziny królewskiej – lub tych, którzy chcą się takimi poczuć.

Mardan Palace

Mardan Palace Hotel, Turcja

2. Mardan Palace Hotel, Turcja

Wybudowany w 2009 roku za cenę 1,95 miliarda dolarów przez rosyjskiego biznesmena Telmana Ismailova dysponuje największym basenem kąpielowym w tej części globu (mieści się w nim spokojnie tysiąc osób). Wnętrza są urządzone w złocie, krysztale i włoskim marmurze. Hotel oferuje gościom 10 restauracji, 17 barów, spa, akwarium z egzotycznymi rybami i prywatnego kamerdynera 24 godziny na dobę. Aby urządzić przy hotelu plażę, sprowadzono 9 tysięcy ton białego piasku z Egiptu.

The Westin Excelsior, Rzym

The Westin Excelsior, Rzym

3. The Westin Excelsior, Rzym

Historia tego hotelu sięga 1906 roku, a mieści się on przy legendarnej Via Veneto. Perłą w koronie jest tutaj apartament Villa La Cupola Suite, niedawno odnowiony za cenę 7 milionów dolarów. To największy apartament we Włoszech – rozciąga się na dwóch kondygnacjach. Został urządzony w staroświeckim stylu, ale z wykorzystaniem wszystkich najbardziej nowoczesnych gadżetów, jakie ma do zaoferowania współczesna technologia. Dach ma formę kopuły i jest zdobiony ręcznie wykonanymi freskami. Apartament ma ponadto dostęp do prywatnej sali fitness, sauny, jacuzzi i jadalni.

Burj Al Arab Hotel, Dubaj

Burj Al Arab Hotel, Dubaj

4. Burj Al Arab Hotel, Dubaj

Zaprojektowany tak, by przypominał żagiel falujący na wietrze, to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów na świecie. Wszystkie pokoje to luksusowe dwupiętrowe apartamenty. Hotel słynie z niezwykle starannej opieki, jaką roztacza nad swoimi gośćmi. W jej zakres wchodzi szeroki wachlarz oferty rozrywkowej i restauracyjnej, Rolls-Royce z szoferem czy prywatny kamerdyner.

The Plaza, Nowy Jork

The Plaza, Nowy Jork

5. The Plaza, Nowy Jork

Legendarna Plaza, wybudowana w 1907 roku, to najsłynniejszy ze słynnych hoteli, którymi może się poszczycić Nowy Jork. Goście VIP najchętniej decydują się na apartament Royal Plaza Suite, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Manhattan. Apartament liczy sobie trzy sypialnie i trzy łazienki, jadalnie, bibliotekę, salę gimnastyczną, kuchnię i spiżarnię. Jest nawet fortepian.

Atlantis Paradise Island, Wyspy Bahama

Atlantis Paradise Island, Wyspy Bahama

6. Atlantis Paradise Island, Wyspy Bahama

Hotel wzniesiony jako hołd dla legendarnego zatopionego miasta – Atlantydy. Najbardziej atrakcyjny jest tutaj apartament Royal Towers Bridge Suite na 23. piętrze oferujący gościom absolutnie wszystko, co sobie mogą zamarzyć, od jadalni z żyrandolem wykonanym z 22-karatowego złota począwszy, na fortepianie skończywszy.

Palms, Las Vegas

Palms, Las Vegas

7. Palms, Las Vegas

Palms słynie z 837-metrowego apartamentu zaprojektowanego przez potentata “Playboya”, Hugh Hefnera. Sky Villa znajduje się na 34. piętrze Fantasy Tower. Całość składa się z sypialni, jadalni i części dziennej z siłownią, basenem z ułożonym na dnie logo „Playboya”, a także jacuzzi, z widokiem na główną ulicę Las Vegas. Jest też stół do pokera i obrotowe łoże.

The Boulders, Arizona

The Boulders, Arizona

8. The Boulders, Arizona

Wspaniałe miejsce dla fanów golfa – w bliskim sąsiedztwie mieszczą się kluby golfowe  Boulders i Desert Forest, Troon North i Estancia oraz Cave Creek Museum. Na miejscu jest spa z pełnym zakresem usług, pole golfowe, 3 baseny odkryte oraz 4 wanny spa. Do każdego z 223 pokoi przylega balkon z widokiem na góry lub pustynię. We wszystkich są takie udogodnienia jak biurko, bezpłatne czasopisma oraz telefon bezprzewodowy (z automatyczną sekretarką). Na życzenie: słanie łóżek, masaż w pokoju oraz pościel dla alergików. Przede wszystkim jednak dech w piersi zapierają niezwykłe krajobrazy!

CuisinArt Golf Resort & Spa, Anguilla

CuisinArt Golf Resort & Spa, Anguilla

9. CuisinArt Golf Resort & Spa, Anguilla

Miejsce bardzo popularne wśród celebrytów spragnionych tzw. „bosonogiego luksusu” i ucieczki od błysków fleszy. Potężny kompleks Venus Spa&Fitness został właśnie „odświeżony” za cenę, bagatela, 10 milionów dolarów, do hotelu przylega też 18-dołkowe pole golfowe zaprojektowane przez Grega Normana. No i oczywiście kuchnia: japońska, włoska i śródziemnomorska, wykorzystująca warzywa i zioła uprawiane na miejscu.

Secrets Marquis, Los Cabos, Meksyk

Secrets Marquis, Los Cabos, Meksyk

10. Secrets Marquis, Los Cabos, Meksyk

Inspiracją dla projektu lobby hotelu Secret Marquis była legenda o dwóch aniołach poszukujących raju na Ziemi. Sekretem tego miejsca są pejzaże rozciągające się na niekończący się przestwór morza, wysublimowane rzeźby, wodospady i spektakularnie zaprojektowane baseny. Z balkonów można podziwiać migrujące wieloryby, a tuż obok swoją willę ma George Clooney.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone