Trendy w makijażu na jesień/zimę 2014-2015

Fot. źródło Condé Nast Fot. źródło Condé Nast
Wielbiciele podkreślonych ust będą zawiedzeni – najmocniejszy akcent w jesiennym makijażu to zdecydowanie oczy.

W sezonie jesiennym eksperymentujemy z czarnymi kreskami. Im mocniejsze, tym lepsze. Makijaż w tym roku nie ucieka przed przesadą. Gaultier sugeruje kocie obrysowanie powieki, Van Noten kreski XXL o atramentowoczarnej barwie, nasycone i groźne. Obok kresek na wybiegach królują podkreślone rzęsy. Podkreślone co najmniej na kilka sposobów: mogą być sztuczne, jak u Versace czy Diora; wystylizowane na look a la’ Twiggy – mocno odwinięte ku górze, sztywne, każda malowana pojedynczo, jak sugerują Gucci i Yves Saint Laurent; celowo przerysowane, z ciężką warstwą zlepiającego się tuszu – jak na pokazach Prady. Inny trend to wyraźne podkreślenie dolnych rzęs, czy to przez samo wytuszowanie (De Vincenzo), czy to wręcz poprzez domalowanie pojedynczych kreseczek (Vionnet).

Fot. źródło Condé Nast

Fot. źródło Condé Nast

Cienie do powiek to  przede wszystkim niebieski, w szczególności metaliczny (Dior, Kenzo); ciemnoszmaragdowy (Genny) i intensywnie zielony (Chanel). Metaliczny brąz, złoty i srebrny to propozycje Rodarte, Badgley Mischka i Donny Karan. Znika też pudrowy róż: w tym sezonie przyjmuje bardziej intensywną barwę, wpadając w burgund (Casasola).

Fot. źródło Condé Nast

Fot. źródło Condé Nast

Jeżeli zaś chodzi o szminkę, żegnamy się z neonowym pomarańczowym odcieniem, lansowanym jako trend na lato. Usta na jesień i zimę są miękkie, lśniące i połyskują intensywną czerwienią wina.

Fot. źródło Condé Nast

Fot. źródło Condé Nast

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone