Boska kąpiel w boskim napoju

Znajduje się w ofercie gabinetów spa, ale można ją przygotować również w domu. Kąpiel w winie to relaksująca dawka zdrowia dla zmęczonej skóry.

Sięgając po lecznicze właściwości wina inspirujemy się tradycją: już starożytni wiedzieli doskonale, jak cenne dla regeneracji naskórka są kwasy owocowe. Ten zacny trunek służy nam zarówno od wewnątrz (od dawna wiele się słyszy o zbawiennym działaniu lampki czerwonego wina na serce i układ krążenia), jak i od zewnątrz –w postaci dodatku do kąpieli.

Czerwone wino to bogate źródło niszczących wolne rodniki polifenoli, flawonoidów i antocyjanów, ale nie tylko. W winie można znaleźć całą masę potrzebnych związków chemicznych: bor, brom, chrom, cynk, jod, magnez, potas i sód. Lecznicza winna kąpiel przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu, redukuje cellulit, jest doskonałym uzupełnieniem diety odchudzającej, pomaga pozbyć się toksyn. Tanina zawarta w pestkach winogron pobudza krążenie krwi, działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Skóra po takim traktamencie sprawia wrażenie wręcz niewiarygodnie miękkiej, świeżej i pełnej blasku.

Aby zafundować sobie kilka chwil zdrowotnego relaksu, wystarczy dodać do kąpieli 1,5 litra czerwonego wina… i radować się rezultatami.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone