Marzenie domowego baristy

Rocket EspressoR58 Book Of Luxury
Ekspres Rocket R58 to niezwykle eleganckie urządzenie, idealne zarówno w warunkach domowych, jak i jako element profesjonalnego wyposażenia kawiarni.

Ekspresy do kawy firmy ROCKET Espresso Milano pojawiły się na początku lat 90-tych  ubiegłego wieku po tym, jak Nowozelandczyk Jeff Kennedy i syn włoskiego emigranta Andrew Meo rozpoczęli  współpracę z firmą Espresso Company Milano (ECM) w osobie Daniele Berenbrucha, którego ojciec w latach 60-tych XX wieku był konstruktorem tych pierwszych maszyn i zarazem właścicielem firmy.
Ich miłość do espresso, dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i cały przemysł z tym związany przejawia się w końcowym produkcie. Elementy wewnętrzne są obsługiwane jak drogocenne klejnoty, i są prawie tak piękne. Dobre espresso nie jest tanie, ale gdyby udało się Wam zajrzeć do wnętrza Rocketa zrozumielibyście dlaczego. Zdecydowana większość części wykonana jest na specjalne zamówienie z miedzi i mosiądzu, wszystkie maszyny są montowane ręcznie, a wyrób finalny  zachwyca włoskim designem, jakością i starannością wykonania.
Są one dalekie od plastikowych, prostych, bezobsługowych urządzeń „na guzik”,  które dominują na rynku.
Przygotowanie doskonałej jakości domowego espresso może być trudne, gdyż wymaga zarówno wiedzy, umiejętności, dobrej jakości kawy jak i sprzętu.  Jednak wszystkie te aspekty są w pełni osiągalne dla entuzjastów kawy, a jeden z nich zapewniają ekspresy firmy ROCKET Espresso Milano.
Model Rocket R58 to prawdziwy obiekt pożądania dla miłośników kawy, które daje możliwość  zmiany niektórych parametrów urządzenia i pozwala na całkowite dostosowane do gustu i potrzeb użytkownika.  Posiada dwa bojlery: o pojemności 0,58 l (kawowy) oraz 1,7 l (serwisowy, do gorącej wody i pary) i co najważniejsze profesjonalną pompę rotacyjną umożliwiającą użytkownikowi na wybranie źródła wody – bezpośrednie podłączenia do sieci wodociągowej lub z wymiennego zbiornika oraz cichą pracę. PID to system regulacji temperatury ekstrakcji oraz pary. Ustawień dokonuje się za pomocą zewnętrznego regulatora podłączonego z boku urządzenia. Dzięki podwójnemu manometrowi na bieżąco można kontrolować ciśnienie zarówno pompy, jak i bojlera serwisowego. Dysza do spieniania mleka została wykonana ze stali nierdzewnej według technologii „cool touch”. Rozgrzewa się tylko jej końcówka, jest bardzo łatwa w czyszczeniu i wydajna (nie dochodzi do utraty ciepła), a co najważniejsze, przemyślane, unikalne wyprofilowanie pozwala uzyskać mleko o gładkości jedwabiu.
Według profesjonalistów i koneserów kawy, Rocket to jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych producentów kolbowych ekspresów do kawy na świecie.

CONSITE Sp. z o.o.
tel. +48 539 321 510
www.coffeesite.pl

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone