Rimowa dołącza do grupy LVMH

Fot. źródło www.lvmh.com Fot. źródło www.lvmh.com
Grupa luksusowych marek LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton przejmuje pakiet kontrolny akcji legendarnego wytwórcy ekskluzywnych walizek i akcesoriów do podróży Rimowa.

Grupa wykupuje 80% akcji od Dietera Morszecka, prezesa niemieckiej spółki i wnuka jej założyciela. Morszeck pozostanie na czele firmy, którą będzie współzarządzał z Alexandrem Arnaultem, synem prezesa LVMH Bernarda Arnaulta.

Rimowa została założona w 1898 w Kolonii i szybko zyskała renomę jako producent najwyższej klasy walizek, z których najsłynniejsze są te z charakterystycznie rowkowanego aluminium, produkowane od 1937 roku, a zainspirowane samolotami Junkers F-13. Lekkie i przyjazne w użytkowaniu walizki są dzisiaj synonimem elegancji niemieckiego designu, estetyki i trwałości, a także najlepszymi przyjaciółmi będących stale w ruchu filmowców, fotografów i dziennikarzy.

Rimowa zawsze szczyciła się duchem pionierstwa: jako pierwsza wykorzystała przy produkcji aluminium i poliwęglan i jako pierwsza wypuściła na rynek walizki wodoodporne. Rozwijana od 2014 roku kolekcja Bossa Nova łączy w sobie lekkość poliwęglanu z elegancją skóry, a sama w sobie stanowi hołd dla angielskiej artystki i botaniczki Margaret Mee, działającej na rzecz ochrony roślinności w lasach Amazonii. Rimowa część dochodów ze sprzedaży przeznacza na wsparcie tej działalności. We współpracy z Lufthansą firma opracowała też rewolucyjny system elektronicznej etykietki na bagaż. Pasażerowie mogą w ten sposób przesłać dane z elektronicznej karty pokładowej na smartfonie do bagażu poprzez Bluetooth, a informacje wyświetlą się na module informacyjnym zintegrowanym z walizką.

Dieter Morszeck ma nadzieję, że partnerstwo z LVMH zapewni dobre perspektywy na przyszłość pracownikom firmy, a ponadto pozwoli utrzymać jej innowacyjność i zachować unikalne, ponad stuletnie dziedzictwo. LVMH szacuje, że jeszcze w tym roku Rimowa osiągnie przychód w wysokości 400 milionów euro.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Email to someone