Premiera szwajcarskiego zegarka z kroplą najstarszego na świecie koniaku

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Już niedługo koneserzy będą mogli podziwiać pokaz zegarmistrzowskiego kunsztu. A to za sprawą Armin Strom Cognac Watch - szwajcarskiego zegarka z kroplą najstarszego na świecie koniaku. Jego polska premiera odbędzie się już 26 kwietnia w budynku Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie.

Armin Strom Cognac Watch to pierwszy szwajcarski zegarek mechaniczny, we wnętrzu którego kryje się alkohol. Nie jest to jednak zwykły trunek, lecz najstarszy koniak na świecie – Gautier z 1762 r. Tak niezwykłe połączenie szwajcarskiej precyzji oraz francuskiej finezji możliwe było dzięki współpracy manufaktury Armin Strom oraz polskiej firmy Wealth Solutions, specjalizującej się w budowaniu kolekcji rzadkich alkoholi.

book-of-luxury-cognac-watch-1

 

Butelka koniaku Gautier 1762 została zakupiona przez Wealth Solutions w 2014 r. na aukcji rzadkich alkoholi organizowanej przez dom aukcyjny Bonhams w Nowym Jorku. Podczas tego wydarzenia ten 250-letni trunek zdobył tytuł najstarszego koniaku sprzedanego na aukcji publicznej. W firmowej kolekcji alkoholi znajdował się do 2015 r., kiedy to narodziła się w Wealth Solutions idea budowy zegarka z kroplą tego wyjątkowego trunku. Projekt zegarka i kapsuły z koniakiem został wykonany przez Claude’a Greislera, Głównego Zegarmistrza Armin Strom. Ta szwajcarska manufaktura podjęła się również finalnej realizacji konceptu i produkcji Cognac Watch.

Zegarki Cognac Watch, dostępne wyłącznie w ofercie firmy Wealth Solutions, zostały wprowadzone na rynek w limitowanej edycji, liczącej zaledwie 40 egzemplarzy. Polska premiera odbędzie się w budynku Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo. Ten wysokościowy budynek apartamentowy, podobnie jak Cognac Watch, łączy w sobie najwyższą jakość i technologiczny kunszt. To również miejsce, które słynie z wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. W zeszłym roku były to m.in.: koncert Anny Maria Jopek, retrospektywny wernisaż fotografii Ryszarda Horowitza czy wystawa wybranych prac pochodzących z prywatnej kolekcji Jankilevitsch Collection.

Na gości kwietniowej premiery czeka moc atrakcji. Oprócz prezentacji zegarka Cognac Watch, przewidziany jest pokaz sztuki zegarmistrzowskiej w wykonaniu Claude’a Greislera – Głównego Zegarmistrza manufaktury Armin Strom oraz prezentacja kolekcji firmowej Wealth Solutions, w której znajdują się jedne z najstarszych na świecie whisky oraz koniaki pochodzące z przełomu XVIII i XIX w. W programie imprezy znajduje się także pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu mistrzów świata w style flair, degustacja koniaków i koktajli opartych na tym trunku oraz koncert Katarzyny Lins.

Partnerzy wydarzenia: Cosmopolitan, Bentley, Francusko-Polska Izba Gospodarcza oraz Book of Luxury.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Email to someone