Powiew lata

Fot. źródło: materiały prasowe Fot. źródło: materiały prasowe
Magda Beneda, znana polska malarka i graficzka, dzięki nowej kolekcji porcelany przenosi nas w ciepłe dni lata leniwie spędzane nad Bałtykiem.

Piaszczyste plaże, błękitne morze czy też perły nadmorskiej architektury to tylko nieliczne z inspiracji artystki, które znalazły swoje odzwierciedlenie na kompletach porcelanowych naczyń wykonanych w krótkich limitowanych seriach.

„Na plażach naszego dzieciństwa słychać krzyk mew, falowanie morza, czuć zapach wodorostów i olejku do opalania (…)” – tak Magda Beneda opisuje jedną ze swoich inspiracji, która przyczyniła się do powstania najnowszej kolekcji porcelanowych naczyń. Jak sama artystka twierdzi tworzy „porcelanowe obrazy”, na których przenosi historie bliskie jej sercu, tym razem zachwyca aurą letnich pejzaży Trójmiasta. Komplety filiżanek i czajników wykonane z kunsztownej porcelany przedstawiają wakacyjne sceny znad Bałtyku.

Kolekcja Benedy to nie tylko wyraziste kolory i inspirujące obrazy, to przede wszystkim wysokiej jakości porcelana wykonana na Kaszubach, ozdobiona specjalnie wyselekcjonowanymi farbami. Dopełnieniem tych pięknych naczyń są ręcznie wykonane opakowania, na których artystka opisuje swoje natchnienia. Wszystko to sprawia, że komplety filiżanek, czajników i pater zachwycają swoją wyjątkowością.

Magda Beneda, to artystka specjalizująca się w malarstwie, grafice oraz porcelanie. Mieszkanka i wielbicielka Trójmiasta, z powodzeniem łączy twórczość z biznesem. Jest właścicielką jednej z bardziej klimatycznych galerii i pracowni, w prestiżowym centrum nabrzeża – Szafarni w Gdańsku.

Sztuka Magdy Benedy charakteryzuje się przede wszystkim wyrazistością barw, nasyconych słońcem, które przywiozła z Francji oraz akcentami związanymi z Trójmiejskim pejzażem i jego atmosferą. Kunszt jej malarstwa można podziwiać nie tylko na licznych płótnach, ale także na projektowanej przez nią, unikatowej porcelanie. Wystawiała w kraju i za granicą, ostatnio na Litwie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgii oraz Holandii. Artystka jest również autorką wielu ilustracji, między innymi do cyklu książek i poezji Agnieszki Osieckiej (np. „Za chwilę”, „Ćma”, „Biała bluzka”).

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Email to someone