Najdroższy na świecie imbryk do herbaty

Fot. źródło: Newby Fot. źródło: Newby
Guinness World Records ogłasza przekazany N Sethia Foundation imbryk Egoist najbardziej wartościowym imbrykiem do herbaty na świecie.

Działająca pod patronatem Newby Teas fundacja N Sethia Foundation poinformowała, iż światowa organizacja rekordów Guinness World Records oficjalnie ogłosiła zaprojektowany przez Nirmala Sethię imbryk Egoist najbardziej wartościowym imbrykiem do herbaty na świecie.

Wykonany przez mediolańskiego mistrza jubilerstwa Egoist jest w całości inkrustowany diamentami, a w części centralnej dodatkowo pięknym, okazałym rubinem. Rubinami jest również ozdobione wieczko imbryka, zaś za uchwyt wieczka służy duży koral z naturalnego kamienia szlachetnego tego samego rodzaju.

Nirmal Sethia to pasjonat i filantrop, założyciel Newby Teas oraz N Sethia Foundation tak skomentował to wydarzenie: Zaprojektowałem imbryk Egoist, aby zwrócić uwagę całego świata na to, jak ważną rolę w historii i kulturze odegrała i nadal odgrywa herbata, ów magiczny eliksir, który przetrwał tysiące lat i stanowi niezbędny budulec tkanki naszej cywilizacji, od czasów chińskiej dynastii Tang po dziś dzień. Egoist jest swoistym hołdem i pomnikiem ku czci jednego z najstarszych, jakże fascynującego i znaczącego z punktu widzenia historii ludzkości napoju. Zajmie zaszczytne miejsce wśród eksponatów The Chitra Collection, największej na świecie prywatnej kolekcji akcesoriów herbacianych, i przysłuży się mam nadzieję zrozumieniu i docenieniu wartości tradycji związanych z piciem herbaty w kontekście sztuki i światowego dziedzictwa, zarówno w przeszłości, jak i w teraźniejszości.

Imbryk Egoist zostanie oficjalnie przekazany N Sethia Foundation, która charytatywnie wspiera działalność m.in. prowadzącego badania w zakresie robotyki chirurgicznej Chitra Sethia Centre for Robotics and Minimal Access Surgery oraz Chitra Sethia Autism Centre w Cambridge, świadczącego pomoc osobom dotkniętym autyzmem oraz ich rodzinom.

– Czuję się zaszczycony, że Guiness World Records doceniło moje starania w zakresie zachowania herbacianego dziedzictwa – dodaje Sethia.

Oficjalna ceremonia, podczas której wart ok. 3 mln dolarów imbryk Egoist otrzymał tytuł Guinness World Records™ odbyła się 6 września 2016 r. w Londynie, w prywatnym dining clubie Mosimann’s, zlokalizowanym przy Belgravia Square w sąsiedztwie najstarszego salonu jubilerskiego na świecie.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone