Banksy i gwiazdy światowego street artu w Warszawie!

Fot. źródło: materiały prasowe Fot. źródło: materiały prasowe
W dniach 2-3 marca 2019 odbędą się w Warszawie Targi Sztuki Dostępnej – pierwsze w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny od 50 do 5000 złotych.

Jednym z wystawców na Targach Sztuki Dostępnej będzie kultowa galeria Brain Damage Gallery. Zaprezentuje m.in. grafiki gwiazd światowego street artu, w tym słynnego Banksy’ego! 

Artyści związani z galerią przygotują specjalnie zaprojektowany z okazji Targów Sztuki Dostępnej mural, który powstanie na oczach uczestników imprezy! 

Brain Damage Gallery to czołowa w tej części Europy galeria skupiona na szeroko rozumianym street arcie oraz graffiti. Marka Brain Damage powstała w 1997 roku jako Brain Damage Magazine, który odegrał istotną rolę w popularyzacji zjawiska sztuki ulicznej na całym świecie. 

Dziś galeria współpracuje z najwybitniejszymi na świecie przedstawicielami nurtu, rozwija własną kolekcję sztuki, generuje wydarzenia w przestrzeni miejskiej, organizuje premiery filmowe i wydawnicze, prowadzi doradztwo w zakresie kolekcjonowania sztuki związanej z szeroko rozumianym urban artem. W ofercie Brain Damage Gallery znajdują się prace najważniejszych polskich i światowych twórców sztuki ulicznej. 

Działalność galerii odbywa się także poza granicami Polski, a wystawy i projekty organizowane przez galerię odbywały się m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Pradze, Sztokholmie, Paryżu, Kijowie, Mińsku, Tbilisi, Lizbonie czy Nowym Jorku.

W ofercie przygotowanej na Targi Sztuki Dostępnej znajdą się prace m.in. takich artystów jak: Banksy, Chazme, Finer, Młody Dron, NAWER, Paweł Ryżko, Sainer, Sicoer, Shepard Fairey (Obey), Zbiok Czajkowski, Zedz

kontakt: ewa.mierzejewska@ewaiwnetrze.pl, tel. +48 570 95 20 44

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone