A ty – jakim butem jesteś?

Fot. Sebastian Errazuriz Fot. Sebastian Errazuriz
Podobnie jak nie ma dwóch identycznych osób, nie ma dwóch identycznych związków. Większość z nas doświadczyła rozmaitych odmian relacji z innymi ludźmi: czysto zmysłowych, przyjacielskich, praktycznych…

Niektóre były bardziej rozwojowe, inne destrukcyjne. Niektóre zostawiły nas ze złamanym sercem, inne przeobraziły się w przyjaźń. Jeszcze inne były po prostu nudne.

Urodzony w Chile artysta, Sebastian Errazuriz, przekształcił swoje doświadczenia z kobietami w artystyczną kolekcję… butów. Każdy model został zainspirowany jednym z jego związków. Kolekcja nosi nazwę 12 Shoes For 12 Lovers i została zrealizowana we współpracy z producentem obuwia Melissa (wcześniej współpracującym z takimi tuzami, jak Karl Lagerfeld, Vivienne Westwood czy Jason Wu).

Projekty Sebastiana Errazuriza mówią same za siebie. Niektóre relacje nie zostawiły po sobie zbyt przyjemnych wspomnień. Jeśli zaś chodzi o inne, jak przyznaje sam artysta – nie wszystkie uczucia wygasły do końca.

„To niesamowite, że często przełomową rolę w naszym życiu odgrywają osoby, które być może spotkamy tylko raz, i jak bardzo różnią się one od siebie” – mówi artysta. Każdy projekt został nazwany na cześć kobiety, która go zainspirowała, chociaż dla ochrony prywatności imiona te oczywiście różnią się od rzeczywistych. Kolekcji bliżej do dzieła sztuki aniżeli mody: chociaż można ją było podziwiać na ekspozycji Melissy w Miami, żaden z modeli nie jest obecnie na sprzedaż.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone