EDYTA DZIERŻ

1

Malarstwo i performance „obraz – dźwięk – światło”

„Natura (kolor, forma, światło, faktura, relacje przestrzenne) to mój stymulator malarskiego poznania. Obrazy buduję mocnym kolorem, dynamiczną kreską, płaską plamą barwną, szorstką fakturą, biologicznie zmodyfikowaną konsystencją farby.
To dzięki naturze kojarzę abstrakty i realne odniesienia w obrazy, w które jest uwikłany człowiek. Obrazy to moja energia, moje myśli, ślady, znaki, dźwięki”.

Edyta Dzierż ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Czapli (malarstwo), w pracowni malarstwa ściennego prof. Edwarda Tarkowskiego (mozaika). W latach 2000-2002 zrobiła specjalizację z rzeźby w pracowni prof. Kazimierza Gustawa Zemły.

Artystka figuruje w rankingu „Rzeczpospolitej” – „Kompas młodej sztuki”. Wystawia indywidualnie i zbiorowo w kraju i za granicą. Współtworzy Pracownię 23 na „warszawskim Montmartrze” – Pradze. Zajmuje się malarstwem, technikami ściennymi (freskiem, sgraffito, mozaiką), live paintingiem, performance’em „malarstwo – dźwięk – światło”.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail to someone

Kontakt

Pracownia 23
ul. Floriańska 12 lok. 23
Warszawa
TEL. ±48 660 799 127
www.edyta.dzierz.netgaleria.pl